Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Tarptautinę slaugytojų dieną netrūko sveikinimų ir padėkų
2016 gegužės 12 d.
Tarptautinę slaugytojų dieną netrūko sveikinimų ir padėkų

Kasmet gegužės 12-ąją viso pasaulio slaugytojai pažymi savo profesinę šventę – Tarptautinę slaugytojų dieną, ne išimtis ir Respublikinė Kauno ligoninė.

Šventinės „penkiaminutės“ metu Ligoninės generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus sveikino gydymo įstaigoje dirbančius slaugytojus, linkėjo kolegoms neprarasti rankų švelnumo ir širdies karštumo globojant pacientus.

Įteikti ministro padėkos raštai

Ypatingos dienos proga trims lioninės slaugytojoms - Rimai Klikūnienei, Virginijai Bernatavičienei ir Albertinai Vitkienei – įteikti Sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos padėkos raštai.

Padėkos raštuose ministras dėkojo slaugytojoms už pasiaukojimą slaugytojo profesijai, nuoširdų ir kilnų darbą, rūpestį ir dėmesį, už rankų ir širdies šilumą, taip pat linkėjo geros sveikatos, laimės bei sėkmės.

Slaugytojos susibūrė Garliavoje

Slaugos klinikos, esančios Garliavoje, vadovė Lina Urbietė pakvietė kolegas iš kitų klinikų paminėti Tarptautinę slaugytojų dieną. „Turbūt ne veltui gegužės 12-oji pasirinkta slaugytojo dienai paminėti. Pavasarį pražysta sodai, su jais ir viltis, o juk slaugytojai savo rūpestingu dėmesiu teikia viltį pacientui gyventi“, – kalbėjo Lina Urbietė.

Slaugos specialistai renginyje taip pat susipažino su Linos Urbietės Štutgarte pasisemta patirtimi, gerosios praktikos pavyzdžiais. Kai kuriuos gerosios praktikos pavyzdžius jau pavyko įgyvendinti ir Slaugos klinikoje.

Apie slaugytojo dienos kilmę

Tarptautinė slaugytojų diena švenčiama Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil (1820 05 12 – 1910 08 13) garbei, taigi – per jos gimimo dieną.

Krymo karo metu Florens Naitingeil Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmoji slaugių kursų rengėja Anglijoje.

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd