Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Rytis Leonavičius: Galime pakeisti savižudybių statistikos kreivę
2017 vasario 27 d.
Rytis Leonavičius: Galime pakeisti savižudybių statistikos kreivę

Gydytojas psichiatras doc. dr. Rytis Leonavičius (Respublikinės Kauno Ligoninės Psichiatrijos klinikos Mariaus sektoriaus vyresnysis gydytojas), laikydamas rankose savo neseniai dienos šviesą išvydusią knygą "Šeimos gydytojo reikšmė savižudybių prevencijai“ sako tikįs, kad imantis tinkamų priemonių galime pakeisti savižudybių statistikos kreivę ir paversti mūsų dažniausiai besižudančių žmonių visuomenę puikia klinikine praktika bei pagalba besinaudojančia visuomene.

Knyga „Šeimos gydytojo reikšmė savižudybių prevencijai“ – pirmoji tokio pobūdžio mokomoji knyga Lietuvoje. Joje ne tik pateikiami istoriniai, statistiniai duomenys apie savižudybes ir savižudžius, bet ir praktiškai paaiškinama, kaip atpažinti potencialų savižudį, kaip koreguoti jo veiklą ir kaip vaisingai bendradarbiauti skirtingų specialybių statovams.

Šioje mokomojoje knygoje R.Leonavičius ir prof. Leonas Valius analizuoja medicinai aktualius teorinius ir praktinius egzistencinius klausimus, aktualius šeimos gydytojams ir gydytojams psichiatrams. Tai skamba išties šekspyriškai: „Būti ar nebūti, štai klausimas koksai?“. Kartu tai – vienas iš pavyzdžių, kaip gali ir turi bendradarbiauti skirtingų sričių sveikatos apsaugos specialistai. Šiuo atveju – šeimos gydytojai ir gydytojai psichiatrai. Tai pirmieji asmenys, sutinkantys žmogų, nusprendusį nutraukti savo gyvybės siūlą ir jų vaidmuo iti svarbus.

Ši knyga nėra skirta tik šeimos gydytojams, gydytojams psichiatrams, gydytojams rezidentams ar besidomintiems psichiatrija. Ji skirta visų medicinos sričių specialistams bei medicinos studentams, besidomintiems psichikos ir suicidologijos reiškiniais. R. Leonavičiaus įsitikinimu, knygoje pateikta informacija padės gerinti gydytojo ir paciento santykius bei skatins siekti kokybiškai naujų galimybių kovojant su sveikatos sutrikimais ir savižudybėmis.

Šalyje šiai aktualiai problemai spręsti skiriamas išskirtinis dėmesys. Sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga mano, kad savižudybių prevencija turi būti kompleksiška, atpažinti, kad žmogus patiria sunkumų turėtų ne tik artimieji, bet ir kiti šalia esantys žmonės, o pagalba turi būti ne tik psichologinė, bet ir emocinė, socialinė. Ministras sudarė darbo grupę, kuri, atsižvelgdama į gerąją patirtį, parengs visai šaliai tinkantį modelį.

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd