Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Respublikinės Kauno ligoninės profesoriui – garbingas Kauno miesto apdovanojimas
2016 spalio 5 d.
Respublikinės Kauno ligoninės profesoriui – garbingas Kauno miesto apdovanojimas

Respublikinė Kauno ligoninė gali pasigirti puikiais gydytojais, kurie jau ilgus metus atsidavę tarnauja žmonėms. Vienas tokių – profesorius Alfredas Purtokas, kurį Tarptautinę mokytojų dieną RKL Chirurgijos klinikos vadovo Zigmanto Urniežiaus iniciatyva, kolektyvas susirinko pasveikinti garbingo 80-ojo jubiliejaus proga. Įteikdamas Respublikinės Kauno ligoninės Garbės raštą, gražių žodžių ir sveikinimų negailėjo RKL generalinis direktorius doc. dr. Linas Vitkus: „Profesorius – puikus žmogus, pavyzdys daugeliui gydytojų, visi esame dėkingi už galimybes semtis žinių, drąsos ir patirties iš tokio profesionalo.“

Kauno miesto vicemeras Povilas Mačiulis ne tik pasveikino Alfredą Purtoką jubiliejaus proga, bet už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, ypač uolų ir sąžiningą darbą ir visuomeninę veiklą įteikė profesoriui aukščiausią įvertinimą – 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklą.

Beje, būtent vicemeras (kuris yra ir RKL Chirurgijos klinikos Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriaus gydytojo chirurgo Alfredo Mačiulio sūnus), dar būdamas studentu ir gerai išmanydamas informacines technologijas, pagelbėjo kuriant tuometinę Dienos chirurgijos skyriaus internetinę svetainę.

Respublikinės Kauno ligoninės Chirurgijos klinikos vadovas bei Kauno krašto chirurgų darugijos valdybos narys Zigmantas Urniežius perdavė draugijos prezidento prof. Mindaugo Kiudelio sveikinimus. Kauno krašto chirurgų draugija pakvietė profesorių Alfredą Purtoką kaip būsimą garbės narį į draugijos rudens posėdį. Profesorių taip pat sveikino abdominalinės chirurgijos gydytojas Saulius Bradulskis, buvęs bendrosios chirurgijos katedros docentas Edvardas Kalbauskas.

Kartu su viso kolektyvo sveikinimais Alfredui Purtokui įteiktas ir RKL Chirurgijos klinikos raštas.

Alfredas Purtokas, tikras Kauno miesto ir Respublikinės Kauno ligoninės patriotas. Tai darbštus, atkaklus žmogus, puikus specialistas, chirurgų bendruomenės šviesuolis.

Sveikiname ir dėkojame, kad esate su mumis, Profesoriau!


Apie prof. Alfredą Purtoką

Profesorius Alfredas Purtokas gimė 1936 metų rugsėjo 26 dieną Kaune karo gydytojo ir vaistininkės šeimoje, kuri užaugino keturis vaikus - du sūnus ir dvi dukteris. 1951 metais spalio mėnesį šeima buvo ištremta į Karsnojarsko kraštą, kur teko išgyventi tremties sunkumus.

Alfredas Purtokas 1954 metais Rusijoje baigia Novosiolovo miesto mokyklą. 1955 metais pradeda studijuoti Krasnojarsko medicinos institute, vėliau persikelia į Lietuvą ir nuo 1959 metų medicinos studijas tęsia Vilniaus Universiteto medicinos fakultete. 1961 metais Alfredui Purtokui įteikiamas medicinos aukštojo mokslo baigimo diplomas. Po studijų Alfredas Purtokas išvyksta dirbti į Pakruojo ligoninę. Nuo 1960 metų stažuojasi Vilniuje, vėliau klinikinėje ordinatūroje ir aspirantūroje Krasnojarske. 1981 metais apgina mokslų daktaro disertaciją. “Patofiziologiniai pakitimai organizme esant hemoraginei pankreatonekrozei”.

Nuo 1986 metų profesorius grįžta į Lietuvą ir pradeda vadovauti Kauno medicinos Akademijos Bendrosios chirurgijos katedrai. Profesoriaus iniciatyva pirmą kartą istorijoje per kelis metus Kauno III klinikinės ligoninės net keli gydytojai apsigynė medicinos mokslo daktaro disertacijas. Tuo metu, toks aktyviai dirbančių ir mokslo pagrindais gydymo rezultatus analizuojančių gydytojų skaičius buvo įspūdingas. Profesorius labai skatino ir palaikė jaunų gydytojų iniciatyvas dalyvauti gydomajame ir moksliniame darbe. Pagrindinės profesoriaus ir jo komandos darbo kryptys tuo metu buvo chirurginių ligų diagnostikos ir operacinio gydymo naujų metodikų diegimas. Ypatinga naujovė – taikomas enterinis maitinimas, kuris pagerino sudėtingų ligonių chirurginio gydymo rezultatus. Profesorius su komanda įdiegė naujas operacijų metodikas: skrandžio rezekcijas su vagotomijomis, tulžies takų minimaliai invazinį endoskopinį gydymą, pankreatito chirurginio gydymo būdus, laparoskopines pilvo ertmės organų operacijas. Savo gydymo rezultatus pristatė įvairaus lygio konferencijose. Profesorius buvo vienas pirmųjų, kuris diegė kompiuterizaciją klinikiniame darbe. Tuo metu tai buvo didelė naujovė.

Nuo 2005 iki 2011 metų profesorius Alfredas Purtokas dirba Kauno Apskrities ligoninės Chirurgijos klinikos vadovu. Jis yra Dienos chirurgijos steigimo Lietuvoje pradininkas ir vienas iš pagrindinių autorių. Jo iniciatyva 2006 metais jau Respublikinėje Kauno ligoninėje įkuriamas ir efektyviai pradeda dirbti vienas pirmųjų Lietuvoje Dienos chirurgijos skyrius, kuris jau dešimt metų puikiai funkcionuoja ir yra populiarus iki šiol.


E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd