Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Lietuvių ir lenkų specialistai bendradarbiauja dėl nėščiųjų gerovės
2018 balandžio 13 d.
Lietuvių ir lenkų specialistai bendradarbiauja dėl nėščiųjų gerovės

Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinika Krikščioniškieji gimdymo namai (KGN) su Suvalkų daktaro Liudviko Rydygierio regioninė ligonine toliau vykdo bendrą projektą „Nėščiųjų priežiūros kokybės pagerinimas Lenkijos – Lietuvos pasienyje”, kurio tikslas – rūpintis moterų emocine, socialine gerove, suteikti psichologinę ir medicininę pagalbą krizinio nėštumo metu, vykdyti abortų prevenciją.

Balandžio pradžioje Krikščioniškuose gimdymo namuose vyko teoriniai ir praktiniai minimaliai invazyvios ginekologinės chirurgijos mokymai. Juose dalyvavo gydytojų bei slaugytojų grupė iš Suvalkų ligoninės bei Krikščioniškųjų gimdymo namų medikai. Nuotolinėmis technologijomis klausytojams buvo demonstruojamos endoskopinės operacijos, paskaitas ir praktinius mokymus su specialiais operacijų simuliatoriais vedė lektoriai iš Vilniaus universiteto bei Latvijos. 

Projektas atvėrė kelius ne tik tokiam patirties dalijimuisi organizuojant bendrus profesinio tobulinimo seminarus akušerijos–ginekologijos specialistams, tačiau taip pat rengiami mokymai nevyriausybinės organizacijos savanoriams, teikiantiems psichologinę pagalbą nėščioms moterims, taip pat gimdymo namai turėjo galimybę įsigyt naujos medicininės įrangos.

Krikščioniškuose gimdymo namuose naudojamas unikalus echoskopas, kurio ekrane visi būsimi tėveliai gali išvysti ypač aukštos raiškos savo būsimo vaikelio vaizdą. Kaip pasakoja gydytoja Rasa Babiliūtė (KGN Akušerijos skyriaus vedėja) būna situacijų, kai moteris, dvejojanti dėl savo nėštumo, išvydusi tokį vaizdą, labai greitai apsisprendžia gimdyti. 

Šis dviejų kaimyninių valstybių ligoninių projektas dalinai finansuojamas “Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos lėšomis”.

Apie projekto veiklas išsamiai šiame vaizdo reportaže.

Krikščioniškųjų gimdymo namų informacija

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd