Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
„Krikščioniškųjų gimdymo namų“ komanda iš unikalių žaidynių grįžo su prizais
2016 gruodžio 15 d.
„Krikščioniškųjų gimdymo namų“ komanda iš unikalių žaidynių grįžo su prizais

Gruodžio 14 dieną, trečiadienį, Vilniuje vyko pirmosios Lietuvoje perinatalinio medicinos personalo žaidynės, kurių metu specialistai, dirbantys su mama ir naujagimiu, demonstravo medicinines žinias ir įgūdžius. Žaidynės vainikavo penkis metus trukusį Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. Juokauta, kad tokios varžybos surengtos pirmą kartą Europoje. Tai tapo šio projekto baigiamuoju akordu, didele švente projektą vykdžiusiems ir jame dalyvavusiems medikams.

Žaidynėse dalyvavo 22 ligoninių perinatalinės pagalbos komandos, sudarytos iš gydytojų ir akušerių. Varžytasi panaudojant muliažus ir dirbtinai sudarius situacijas, kai reikėjo teikti skubią pagalbą gimdyvėms, naujagimiams, atlikti specifines manipuliacijas. Viso to buvo mokytasi kursuose, kuriuos pagal minėtą bendradarbiavimo programą perėjo dauguma gimdymo pagalbą teikiančių Lietuvos profesionalų.

KGN – vieni geriausių

Džiaugiamės, kad „Krikščioniškųjų gimdymo namų“ komanda kartu su Šiaulių ir Klaipėdos ligoninių komandomis gavo pirmuosius prizus – Šveicarijos ambasados atstovės įteiktus laikrodžius. Tokie laikrodžiai kabo visose Šveicarijos geležinkelio stotyse. Šveicarijoje traukiniai nevėluoja, linkėta, kad medikai savo darbe lygiai taip pat punktualiai ir tiksliai atliktų savo pareigas.

Dėkojame mūsų medikėms už puikų savo įgūdžių pademonstravimą. Nuoširdžiausiai sveikiname ir didžiuojamės jumis!

Šveicarų parama

Iš viso šveicarų paramą 2012–2017 m. gavo 27 Lietuvos ligoninės, kurioms Šveicarijos vyriausybė skyrė net 27,4 mln. Eur. Iš šveicarų paramos 27 Lietuvos ligoninės aprūpintos modernia medicinos įranga, parengtos 70 akušerijos ir neonatologijos diagnostikos ir gydymo metodikos, daugiau nei 4 tūkst. specialistų kėlė kvalifikaciją moderniuose mokymuose, sukurta kompiuterinė nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų bazė.

„Mūsų pagalba – tai ne tik pinigai. Tai – žinių perdavimas, tai specialistų tobulinimas ir vieninga perinatalinės pagalbos sistema Jūsų šalyje“, – tarė projekto baigiamąją konferenciją-žaidynes „Saugi mama ir saugus naujagimis“ atidaręs Šveicarijos Konfederacijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Markus Niklaus Paul DUTLY. – Pati geriausia ir moderniausia technika, kurią Jūs nusipirkote yra labai svarbi, bet svarbiausia – Jūsų specialistų žinios ir profesinis pasirengimas“.

Įgyvendinant Šveicarijos paramos programą bendras pacienčių pasitenkinimas akušerijos ir neonatologijos paslaugomis išaugo nuo 28 proc. (2010 m.) iki 47 proc. (2014 m.). Gerėjančiiomis gydymo ir slaugos sąlygomis džiaugiasi ir medicinos personalas.E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd