Išjungti versiją neįgaliesiems
Versija neįgaliesiems
Kaip mankštintis nepakenkiant sau?
2018 balandžio 18 d.
Kaip mankštintis nepakenkiant sau?

Sveikatos apsaugos ministerija bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras atkreipia dėmesį, kad prieš pradedant sportuoti reikėtų tam pasiruošti. Sportas yra sveikatos šaltinis, tačiau užsiimant juo neapgalvotai ar persistengiant, galima ir pakenkti savo sveikatai. Reikėtų pasirūpinti, kad sportas atneštų maksimalią naudą, teigiama išplatintame SAM pranešime.

„Visi žinome, kad judėjimas gerina sveikatą ir būtų labai naudinga, jei kasdien bent pusvalandį intensyviai pavaikščiotume ar lengvai pabėgiotume, bet daugelyje šalių, tarp kurių ir Lietuva, gyventojų fizinis aktyvumas labai žemas, – sako SAM Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas dr. Almantas Kranauskas. Sveikatos apsaugos ministerijos bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus patarimus, kaip pradėti judėti sveikai rasite čia.

Respublikinė Kauno ligoninė ragina judėti sveikai ir sužinoti, kaip tai daryti. Reabilitacijos klinikos specialistai kiekvienam padės nustatyti, kokie pratimai naudingi ir kaip nepakenkti sau. Kviečiame užsukti į neseniai pradėjusius veikti naujus ambulatorinės reabilitacijos kabinetus, įsikūrusius II-ame aukšte (Hipodromo g. 13, Kaunas, tel. (8 37) 342 487 ).

Kompiuterinės diagnostikos tikslumas

Dažnai žmonėms, kurie reguliariai mankštinasi, iškyla klausimas, ar tie pratimai, kuriuos jie atlieka, yra naudingi jų sveikatai ir ar jie pasieks užsibrėžtų tikslų. O gal netaisyklingai atliekami ar netinkami pratimai gali būti netgi žalojantys? Atsakyti į šiuos klausimus Respublikinės Kauno ligoninės Reabilitacijos klinikos specialistams padeda Vokietijos mokslininkų sukurta kompiuterinės diagnostikos įranga „Dr.Wolff“. Pasitelkus raumenų grupių testavimo aparatą „Back-Check“, sėkmingai įvertinama laikyseną stabilizuojančių kaklo, pečių juostos, nugaros ir juosmens raumenų grupių jėga. Įrangos dėka pateikiama išsami kompiuterinė išvada, objektyviai parodanti raumenų grupių jėgos disbalansą. Atsižvelgiant į rizikos faktorius, pageidaujamus treniruočių tikslus ir testavimų rezultatus, kineziterapeutas kiekvienam pacientui sudaro tinkamą individualų treniruočių planą.

„Back-check“ diagnostika rekomenduojama, jei:

  • sportuojate savarankiškai ir ima varginti neaiškios kilmės raumenų skausmai
  • darbe nuolat dirbate fizinį darbą ir vis dažniau pasireiškia raumenų skausmai
  • planuojate pradėti sportuoti ir norite, kad būtų sudaryta treniruočių programa, užtikrinanti, kad mankštinsitės sveikai, nepakenkdami sau.

Nustačius, kurie raumenys yra stiprūs, o kuriuos reikia lavinti, žmogus keliauja į specialių treniruoklių salę. Šie treniruokliai ypatingi tuo, kad turi grįžtamąjį ryšį. Kiekvienas judesys įvertinamas su preciziška kontrole, užtikrinančia, kad pratimai būtų atlikti taisyklingai.

Nežalokite savo kūno sportuodami, išsiaiškinkite kokie pratimai tinkamiausi tik Jums. RKL Reabilitacijos klinikos specialistai pasirengę Jums padėti.

Palepinkite savo rankas ir pėdas!

Taip pat startuoja 2 papildomos Balneologijos ir hidroterapijos paslaugos: Sūkurinė vonelė kojoms ir Sūkurinė vonelė rankoms.

 

Naujos paslaugos papildė mokamų paslaugų sąrašą, jų kainos:

Raumenų grupių testavimas Dr.Wolff diagnostine įranga ir bandomoji kineziterapijos treniruotė su grįžtamąjį ryšį teikiančiais treniruokliais, 45 min – 20,00 Eur,
Sūkurinė vonelė kojoms, 15 min – 3,50 Eur,
Sūkurinė vonelė rankoms, 15 min – 2,50 Eur.

Reabilitacijos klinika, tel. (8 37) 342 487

SAM ir RKL Reabilitacijos klinikos inf.
Akvilės Snarskienės nuotr.

E-Commerce Development, Web design, Caesar7 Ltd